19.2 Pozyskiwanie ZipSlacka

Pozyskanie ZipSlacka jest proste. W przypadku zakupienia oryginalnego zestawu Slackware Linux CD, będzie on do niego dołączony. Odszukaj płytkę zawierającą katalog zipslack i umieść go w swoim napędzie CD-ROM. To zazwyczaj trzeci lub czwarty dysk, ale zawsze warto sprawdzić opis na nośniku.

Jesli chcesz pobrać ZipSlack, musisz najpierw odwiedzić naszą stronę “Get Slack” w poszukiwanu najświeższych informacji:

http://www.slackware.com/getslack/

ZipSlack jest częścią każdej dystrybucji Slackware. Zlokalizuj wydanie, które cię interesuje i prejdź do katalogu na stronie FTP. Najświeższą wersję możesz znaleźć pod adresem:

ftp://ftp.slackware.com/pub/slackware/slackware/

ZipSlacka znajdziesz w podkatalogu /zipslack. ZipSlack oferowany jest jako jeden wielki plik .ZIP lub cześci o rozmiarach dyskietki. Części znajdują się w katalogu /zipslack/split.

Nie ograniczaj się tylko do pliku .ZIP. Warto także pobrac dokumentacje i wszystkie obrazy boot jakie znajdują się w katalogu.

19.2.1 Instalacja

Po ściągnięciu wymaganych plików należy rozpakować archiwum .ZIP. Upewnij się, że używasz 32-bitowego unzippera. Rozmiary i nazwy plików w archiwum są za duże dla 16-bitowego unzippera.

ZipSlack jest zaprojektowany do rozpakowania bezpośrednio na dysk w głównym katalogu (jak naprzyklad C: lub D:). Katalog \LINUX zostanie utworzony i bedzie zawierał aktualną instalację. W tym katalogu znajdziesz również pliki niezbędne do bootowania systemu.

Po rozpakowaniu plików powinien zostać utworzony katalog \LINUX na dysku, który został wybrany (my użyjemy C:).

Grenlandia 2012