19.3 Botowanie ZipSlacka

Jest kilka sposobów na bootowanie ZipSlacka. Najpopularniejszym jest użycie dołączonego LINUX.BAT w celu startu systemu z poziomu DOS (lub z trybu DOS pod Windows 9x). Plik ten musi zostać zmodyfikowany przed odpaleniem.

Rozpocznij od otwarcia C:\LINUX\LINUX.BAT w twoim ulubionym edytorze. Na początku pliku znajdziesz duży komentarz. Wyjaśnia on co należy wyedytować w pliku (oraz co zrobic jeśli bootujesz z zewnetrznego napędu ZIP). Nie przejmuj się jeśli nie zrozumiesz zmiennej root=. Jest kilka przykładów więc nie krępuj sie wybrać jeden i spróbować. Jeśli nie zadziała, możesz wyedytowac plik znowu komentując linie i wybierając inną opcję.

Po odkomentowaniu pożądanych linii (przez skasowanie “rem” na jej początku), zapisz plik i wyjdz z edytora. Przejdź do DOSu.

Tryb MS-DOS w Windows 9x NIE jest dobrym pomysłem.

Wpisz C:\LINUX\LINUX.BAT aby wystartować system. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, powinien pojawić się monit powitalny.

Zaloguj się jako root, bez hasła. Warto je ustawić i dodać konto dla siebie. W tym miejscu możesz odwoływać sie do innych sekcji tej książki.

Jeśli plik LINUX.BAT nie zadziała należy odwołać się do dołączonego pliku C:\LINUX\README.1ST w celu przejrzenia opcji bootowania.

Grenlandia 2012